poniedziałek, Maj 29, 2017

Wczoraj na kortach naszego klubu na Stegnach rozegrany został Turniej Masters w kategoriach Krasnali i Skrzatów. Prawo do występu w najważniejszym turnieju w sezonie mieli zawodnicy, którzy znaleźli się w czołowej ósemce w klasyfikacji generalnej Super Pucharu.

W kategorii Krasnali już od pierwszych spotkań w fazie grupowej walka była bardzo zacięta. W wielu meczach potrzeba było rozegrać trzy sety aby wyłonić zwycięzcę. Po fazie grupowej przyszedł czas na mecze finałowe.

W spotkaniu o siódme miejcie Mateusz Sikorski pokonał Xawiera Grzelaka 7:4 3:7 7:4.
Piąte miejsce zajął Axel Myszko, który wygrał z Niną Radecką 7:0 7:2.
Mecz o trzecie miejsce był jednym z najbardziej zaciętych. Lena Pękała po ciężkiej walce pokonała Michała Masnego 7:5 5:7 7:1.
W meczu o mistrzostwo zmierzyli się ze sobą Jagoda Janicka i Kostek Czmuda. Jagoda grała bardzo dokładnie i mądrze wybierała kierunki zagrań. Kostek starał się mocno kontrować ale tego dnia zabrakło mu precyzji. Jagoda wygrała mecz 7:2 7:6 i zasłużenie została Mistrzynią Klubu Atol.

W kategorii Skrzatów turniej również stał na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie. W grupie A poziom był tak równy, że o kolejności zdecydowało zliczanie pojedynczych punktów zdobytych przez zawodników. Bilans punktów okazał się nieszczęśliwy dla Piotrka Godali, który tym samym zdobył siódme miejsce w Turnieju Masters.
Mecz o piąte miejsce rozstrzygnęła na swoją korzyść Pola Kazłowska, która po wyrównanym pojedynku pokonała Miłosza Roulet 2:1 w setach.
W meczu o trzecie miejsce Jerzy Mierzejeski dokładną i mądrą grą pokonał Piotrka Małowieckiego 10:8 9:2.
Wielki finał był jednym z najdłuższych meczów w całym turnieju. Po ciężkim i zaciętym pojedynku mistrzem Klubu Atol został Mateusz Kosakowski! W finale pokonał Jacka Sekutera 9:7 8:10 12:10.

Bardzo dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w całym cyklu rozgrywek. Mamy nadzieję, że dobrze się bawiliście i że za rok znów staniecie do turniejów

Powrót